Karate Wokka  Logo
  • slider1
  • slider2
  • slider3
  • slider4

Japan

Kiichi Nakamoto 10th Dan - Okinawa
  • Nakamoto Hideyuki 10th Dan Okinawa
    Zaha Masanori 8th Dan Okinawa
    Nakamoto Toru 8th Dan Okinawa
    Kokama Kazumiro 8th Dan Okinawa
    Ganeko Masanori 7th Dan Okinawa
    Sato Katsuaki 9th Dan Tokyo
    Takahashi Nobukazu 9th Dan Kanagawa
    Takahashi Nobukazu 9th Dan Saitama
    Sato Katsuaki 9th Dan Tokyo
    Shigetomi Suitetsu 8th Dan Ojana
    Miyoshi Hiroyuki 8th Dan Hokkaido
    Shin Kawakami 8th Dan Kanagawa
    Tomiyama Hitoshi 7th Dan Matsumoto
    Onaga Toyozo 7th Dan Goeku
    Kawakita Masakazu 6th Dan Reishi
    Yamazaki Teruo 6th Dan Yamazaki
    Tokumura Kensho 9th Dan Tokuhin
    Fujita Gozan 9th Dan Hhyogo
    Kanazawa Ryuji 9th Dan Chiba
    Kawakita Yoshio 9th Dan Fukuoka
    Miyazato Eiko 8th Dan Eiryu
    Nakamoto Toru 8th Dan Onna
    Nakamoto Junichi 8th Dan Osaka
    Katayama Motokazu 8th Dan Hyogo
    Yoshiyuki Ogata 8th Dan Tokyo
    Takahashi Yae 7th Dan Shimashi
    Kakazu Kimiko 7th Dan Okinawa
    Ganeno Masanori 7th Dan Onna
    Satoshi Namizato 6th Dan Okinawa
    Taoka Noriaki 6th Dan Tokyo
    Taku Ohara 6th Dan Seragaki
    Moromizato Haruyo 6th Dan Chatan
    Inamine Kimiko 6th Dan Yoshihara
    Kanazawa Toshihisa 6th Dan Chiba
    Nakasone Satoru 5th Dan Okinawa
    Koki Mitsuhiro 5th Dan Seragaki
    Kamaya Sumiko 6th Dan Ginowan
    Iha Tsunehiko 6th Dan Ishikawa
    Maeda Eishin 5th Dan Ohyama
    Higashi Takuma 5th Dan Matsumoto
    Shimabukuro Toyohiro 5th Dan Onna

Portugal

Jaime Pereira 9th Dan- Lisbon
  • Antonio Serra 6th Dan Carcavelos
    Jose Vilalonga 3rd Dan Lisbon
    Francisco Pereira 6th Dan Lisbon
    Helder Sousa 2nd Dan Oeiras
    Jose Rolo 3rd Dan Portalegre
    Jorge Pimenta 3rd Dan Portalegre
    Celso Rocha 4th Dan Massama
    Humberto Oliveira 4th Dan Lisbon
    Carlos Sarmento 6th Dan Oeiras
    Rodrigo Saias 2nd Dan Oeiras
    Hugo Sousa 2nd Dan Oeiras
    Jorge Barroso 5th Dan Vila Nova de Gaia

Angola

Filomeno Fialho 5th Dan -Luanda
  • Adelino Banha 3rd Dan Luanda
    Manuel Fançony 2nd Dan Luanda
    Benjamim Borges 3rd Dan Luanda
    Miguel Rosa 2nd Dan Luanda
    Manuel Jose 2nd Dan Luanda

Brasil

Ydenir Machado 7th Dan – S.Paulo
  • Ydenir Machado 7th Dan S.Paulo
    Marcos Rodrigues 8th Dan Minas Gerais
    TellVane Farias 4th Dan Parnamirim

India

S.Sivaraja 6th Dan – Chennai
  • K.Jayaraman 4th Dan Chennai
    Y.Jain Melord 4th Dan Kanyakumai
    V.Thirunavukkarasu 3rd Dan Coimbatore
    G. Sadhanandam 3rd Dan Chennai
    V.Maguteshwaran 3rd Dan Tripur
    S.Sivabalan 2nd Dan Chennai
    S.Prabin 2nd Dan Kanyakumai

Ukraine

  • Valeriy Kusiy 6th Dan Odessa

Venezuela

  • Anthony Baptista 5th Dan Cua
    Anggy Barrera 2nd Dan Cua

Argentina

  • Jorge Amaral 2nd Dan Bueno Aires

Panama

  • Suchy Kensei 7th Dan Panama

Australia

  • Ian Pollet 8th Dan Bathurst

Canada

  • Wayne Currie 7th Dan Ontario

Costa Rica

  • Joxan Acosta 1st Dan S. Jose

United Kingdom

  • Joaquim Mendes 5th Dan Manchester

United States of America

  • Mourim Coleman 5th Dan Atlanta

North America

  • Mike Jones Grade 6th Dan  
Guests Members

Nepal

  • Balaram Mitra 6th Dan Katmandu

Singapore

  • Alvin Tan Lye 7th Dan Singapore

Sri Lanka

  • Russal Kronemberg 3rd Dan  

Bangladesh

  • Khaled Chowdhury 6th Dan Dhaka